klient
  • Inwestor prywatny
data
  • pozwolenie na budowę 30.10.2019
lokalizacja
  • Jaworzno (woj. Śląskie)
Zakres
  • Koncepcja architektoniczna
  • Wizualizacje
  • Projekt budowlany
  • Koordynacja międzybranżowa
Charakterystyka
  • pow. użytkowa 328 m2
  • pow. działki 1816 m2

Nowoczesna Parterowa Willa Podmiejska

Projekt indywidualny domu jednorodzinnego parterowego, częściowo podpiwniczonego. Domy parterowe to obecnie silny trend w projektach budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Budynek od frontu skromny skrywający dobrze właścicieli i ich działkę za szeroką elewacją frontową. Dom w stylu willowym, duży, parterowy o powierzchni użytkowej 328 m2, zaprojektowany dla 4-osobowej rodziny

W przytoczonej powierzchni użytkowej mieści się duży bardzo wygodny garaż dwustanowiskowy z możliwością parkowania na parkowania naprawdę dużych aut – element który był dość istotny dla inwestorów.

W samym układzie funkcjonalnym budynku istotne było wykreowanie przestrzeni dziennej która mogła by płynnie przechodzić na zewnątrz budynku, ale jednocześnie by taras mógłby odizolowany nieco od sąsiadów. Ponadto istotne było jednoznaczne wydzielenie stref dziennej i nocnej na co pozwoliło ukształtowanie budynku w kształt litery L. Nie bez znaczenia był też znaczny spadek terenu na działce co przy tak dużej powierzchni budynku jak i niechęci do schodów powodowało ze część budynku choć jest parterem jest wyniesiona ponad 1,5 m ponad teren co stanowi dodatkową izolację dla strefy nocnej.

Inwestorzy bardzo pragmatycznie podeszli do funkcji jak estetyki okien – stąd większość okien typowych z parapetem a nie jak to często obecnie się projektuje okna do podłogi.

W domu poza wspomnianym garażem znalazło się miejsce dla 4 sypialni w tym jednej głównej z garderobą i łazienką, poza tym łazienka ogólnodostępna i wc dla gości w strefie wejściowej. W strefie dziennej duża półotwarta kuchnia połączona z spiżarką, duża przejściowa jadalnia oraz funkcjonalny salon który opcjonalnie może być odcięty od reszty domu poprzez dodatkowe drzwi przesuwne. W centralnej części domu zlokalizowane schody do piwnicy a tam poza dużą strefą relaksu znalazło się miejsce dla dodatkowej łazienki, pralni ora pomieszczenia magazynowo-technicznego z gruntową pompą ciepła. Piwnica posiada swoje osobne wejście z zewnątrz schowane pod tarasem i wychodzące rampą na tył budynku.

Budynek kryty dachem kopertowym z wiązarów kratowych krytych dachówką cermiczną/cementową. Geometria dachu jak i układ zewnętrznych tarasów ( na różnych poziomach) podkreśla willowy charakter domu.

Parterowy dom jednorodzinny z piwnicą projekt architektoniczny
Projekt domu jednorodzinnego parterowego śląsk architekt
projekt domu jednorodzinnego parterowego willa w Jaworznie
ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE PROJEKTY: