klient
  • prywatny inwestor
data
  • pozw. na bud. 05.2017
lokalizacja
  • Katowice
Zakres
  • projekt budowlany
  • koordynacja międzybranżowa
  • projekt wykonawczy
  • wizualizacje
  • nadzór nad realizacją

Strefa relaksu i rekreacji w przydomowym ogrodzie w Katowicach

Projektowane budynki prywatne, parterowe z przeznaczeniem na rekreację indywidualną, związane z istniejącą zabudową mieszkaniową jednorodzinną. Budynki pełniące funkcję prywatnej siłowni i sauny wraz z zapleczem, oraz duży taras z jacuzzi.

Dwa niewielkie parterowe budynki wykonane w całości jako szkieletowe drewniane prefabrykowane. Posadowione na płytach fundamentowych na 2 różnych poziomach i połączone drewnianym tarasem na legarach. Budynki z przeznaczeniem do użytku całorocznego, ogrzewane, z wentylacją mechaniczną (rekuperacja), klimatyzacją i wszelkimi niezbędnymi udogodnieniami. Przeznaczone do użytku prywatnego.

Budynek większy mieszczący prywatną siłownię o powierzchni użytkowej 73,5m (w tym 23m2 funkcji dodatkowych). Poza strefa samej siłowni (50m2) posiada aneks kuchenny/barek do przygotowywania zdrowych koktajli, szatnię z wc i prysznicami oraz pomieszczenie techniczne z osobnym wejściem gdzie mieści się piec do centralnego ogrzewania. Budynek otwarty szkleniem w kierunku tarasu częściowo zadaszonego co pozwala na jego użytkowanie przy gorszej pogodzie oraz nieco osłania od sąsiada. Dodatkowo pod zadaszeniem zlokalizowany został klimatyczny zewnętrzny kominek.

Budynek mniejszy to budynek sauny posadowiony 75 cm poniżej poziomu siłowni. W budynku o powierzchni 27m2 znalazło się miejsce na saunę, łazienkę, duży prysznic (wrażeń) oraz strefę relaksu z widokiem na ogród i kominkiem /kozą do dodatkowego ogrzewania zimą.

Na tarasie o powierzchni prawie 140 m2 znalazło się miejsce dla dużego ekskluzywnego 10-osobowego jacuzzi które stanowi jego centralny element.

projekt architektoniczny budowlany siłowni i sauny w katowicach
projekt budowlany wykonawczy budynku siłowni wraz z sauną i jacuzzi
projekt siłowni elewacja z modrzewia syberyjskiego tras drewniany
budynki rekreacji indywidualnej na działce w ogrodzie siłownia
ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE PROJEKTY: