Projekt budowlany
indywidualny
 Ruda Śląska
11.2015 – 03.2016
w trakcie realizacji (pozwolenie z dnia 23.03.2016)

 działka: 440m2,
pow. zabudowy: 115 m2,
 pow. użytkowa: 150 m2

Projekt domu jednorodzinnego na niewielkiej działce o powierzchni 440 m2 (20x20m). Wielkość działki i jej ustawienie w stosunku do kierunków świata oraz MPZP w zasadzie ustawił lokalizacje budynku. Droga dojazdowa wewnętrzna przebiega wzdłuż południowej granicy działki. Tym samym taka lokalizacja narzuciła umieszczenie garażu na elewacji południowej. Cała strefa dzienna w parterze otwarta jest w kierunku zachodnim i południo-zachodnim.

Bryła budynku zwarta w obrysie prostokątna z podcieniem w strefie wejściowej od południa. Dach stromy, dwuspadowy z prostą kalenicą, bez okapowy kryty dachówką płaską. Elewacja północna ślepa.

Dom projektowany dla 3 osobowej rodziny (2+1). Parter praktycznie w całości stanowi otwarta przestrzeń, gdzie bardzo ważnym elementem – dominującym są pełno drewniane schody jednobiegowe zabudowane pod stopniami na szafy i półki.

Dom budowany w technologii tradycyjnej – ściany zewnętrzne warstwowe wykonane z bloczków wapienno piaskowych grubości 24 cm i izolacji termicznej styropianowej grubości 25 cm U=0,20 [W/(m2*K)]. Konstrukcja dachu drewniana wykonana w układzie jętkowym, wentylowana. Dach bez okapowy wykończony dachówką cementową płaską.

różne opcje wykończenia elewacji:

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE PROJEKTY: